وکیل عدلیه / دعاوی کار و تامین اجتماعی / گواهی تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاری

گواهی تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاری


حمیدرضا موسوی
1401/01/15
0 دیدگاه

یکی از مدارک لازم جهت انعقاد قراردادهای پیمانکاری، داشتن گواهی تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاری است. به همین دلیل کارفرمایان و پیمانکاران پرسش هایی در خصوص نحوۀ اخذ گواهی صلاحیت پیمانکاری، و روش استعلام آن مطرح است که در این مقاله سعی داریم به اجمال به آنها پاسخ دهیم.

 

گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی شرکت های پیمانکاری چیست؟

گواهینامه تأیید صلاحیت ایمنی شرکت های پیمانکاری، سندی است که اداره کار بر اساس اسناد و مدارک مثبته اعلام شده توسط پیمانکاران صادر می کند و هدف آن اطمینان بخشی به کارفرمایان در خصوص صلاحیت و شایستگی شرکت های پیمانکاری در اجرای پروژه هاست.

مراحل اخذ گواهی تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاری

بصورت اجمالی، بارگذاری اسناد مورد نیاز در سایت، تشکیل پرونده فیزیکی، ارسال پرونده به اداره کار استان، انجام بازرسی های لازم و در نهایت صدور گواهینامه توسط اداره کار، جزو مراحل اخذ گواهینامه تأیید صلاحیت ایمنی پیمانکاری است.

برای اخذ گواهینامه، می بایست به اداره کار استانی که آدرس آن استان در اساسنامه شرکت ثبت شده است مراجع کرد.

به همین منظور لازم است تا مدیرعامل و یا یکی از اعضای هیئت مدیره، در سایتی که به این منظور طراحی شده ثبت نام کرده و اسناد و مدارک لازم را در آن بارگزاری کند.

 

اسناد لازم جهت گواهینامۀ تأیید صلاحیت ایمنی پیمانکاران

جهت دریافت گواهینامۀ تأیید صلاحیت ایمنی پیمانکاران در سریع ترین زمان ممکن و بدون وقفه، لازم است تا مدارک پیمانکاران بصورت کامل و بدون کسری تحویل اداره کار شود.

برای همین یکی از مهمترین پرسش متقاضیان دریافت گواهینامه تأیید صلاحیت ایمنی پیمانکاری، این است که چه مدارکی برای اخذ گواهینامه لازم است؟

مهمترین مدرکی که پیمانکار برای گرفتن گواهینامه اداره کار نیاز دارند عبارت است از:
اساسنامه ثبتی در اداره ثبت شرکت ها، داشتن دفتر فعال فیزیکی، لیست بیمه مورد تأیید سازمان تأمین اجتماعی، و لیست حقوق دستمزد.

 

نحوۀ استعلام گواهینامه تأیید صلاحیت پیمانکاری

یکی از سؤالات رایج کارفرمایان این است که چگونه می توان از اصالت و اعتیار گواهینامۀ تأیید صلاحیت پیمانکاران اطمینان یافت.

در این خصوص، معاونت کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با راه اندازی پایگاه اینترنتی به آدرس  https://svcc.mcls.gov.ir/Contractors.aspx این امکان را برای کارفرمایان فراهم کرده است تا با وارد کردن  نام شرکت/ شماره ثبت شرکت/ شناسه ملی/ نام شخص/ کد ملی، به تفکیک استان و شهرستان، از آخرین وضعیت گواهینامۀ پیمانکاران حوزه ساختمان، آب، راه و ترابری، صنعت و معدن، نیرو، تأسیسات و تجهیزات، کاوش های زمینی، ارتباطات، کشاورزی، خدمات، مرمت آثار باستانی، خدمات مشاوره مهندسی، نفت، گاز و پتروشیمی مطلع شوند.

 

دریافت گواهی تایید صلاحیت پیمانکاری خود را به ما بسپارید. 

شما پیمانکاران عزیز می توانید در صورت داشتن سؤال در خصوص دریافت گواهی تأیید صلاحیت پیمانکاری، از کارشناسان و وکلای دپارتمان حقوق کار گروه وکلای «وکیل عدلیه»، راهنمایی های لازم را کسب کنید.

همچنین در صورت تمایل، کارشناسان باتجربه دپارتمان حقوق کار گروه وکلای «وکیل عدلیه» آمادگی این را دارند که تمامی مراحل دریافت گواهی تأیید صلاحیت پیمانکاری شما را در کوتاه ترین زمان ممکن، و با معقول­ترین هزینه، به انجام رسانند.


نوشته های مرتبط

نظرات کاربران


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.