وکیل عدلیه / ویدیوها / رای تخریب بدل از جریمه در کمیسیون ماده ۱۰۰

رای تخریب بدل از جریمه در کمیسیون ماده ۱۰۰


سید حمیدرضا موسوی
1400/06/13
2 دیدگاه

رای تخریب بدل از جریمه در کمیسیون ماده ۱۰۰


در صورتی که کمسیون ماده ۱۰۰ بدوا رای به پرداخت جریمه تخلف ساختمانی صادر نماید متعاقباٌ به جهت عدم اجرا آن کمیسیون مذکور با توجه به تبصره (۳) ماده ۱۰۰ رای به تخریب بدل از جریمه صادر نماید، آیا با اعلام آمادگی مالک جهت پرداخت جریمه رای تخریب بدل از جریمه نقض میگردد ؟ و آیا رأی مذکور قابل اعتراض می باشد یا خیر ؟

رای تخریب بدل از جریمه در کمیسیون ماده ۱۰۰

بعضاً مشاهده می شود کمیسیون ماده صد شهرداری رای به تخریب ساختمان بدل از جریمه داده است. به عبارت دیگر کمیسیون ماده ۱۰۰ بدوا و در مرحله نخست، به علت تخلفات ساختمانی رأی به اخذ جریمه صادر می کند اما مالک یا ذینفع از پرداخت جریمه مذکور خودداری می کند.

در این حالت کمیسیون ماده ۱۰۰ در مرتبه دوم، به استناد تبصره ماده ۱۰۰ رأی به تخریب بدل از جریمه پرداخت نشده را صادر می کند. حال این پرسش قابل طرح است که اگر مالک یا ذینفع بعد از صدور رأی به تخریب بدل از جریمه، آمادگی خود را برای پرداخت جریمه مرحله بدوی به شهرداری اعلام کند، رأی مرحله دوم کمیسیون ماده صد نقض می شود؟

با عنایت به ماده صد و تبصره های ذیل آن، رأی تخریب بدل از جریمه با اعلام آمادگی مالک برای پرداخت جریمه نقض نمی شود اما با پرداخت جریمه آن، رأی تخریب بدل از جریمه منتفی می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر ویدیو  را مشاهده نمایید.

 


نوشته های مرتبط

نظرات کاربران


2 پاسخ
 1. علی باقری نژاد
  علی باقری نژاد گفته:

  با سلام و احترام
  کمیسیون ماده ۱۰۰ در مورد من یک رای صادر کرد من و جریمه کرد ولی من پرداخت نکردم چی میشه ؟ یعنی میتونه رای به تخریب ملک من صادر کنه؟

  پاسخ
  • حمیدرضا موسوی
   حمیدرضا موسوی گفته:

   سلام دوست عزیز

   همانطور که در اینجا توضیح دادم ، شهرداری میتونه پرونده شما را به کمیسیون ارجاع بده و‌کمیسیون ماده ۱۰۰ هم رای به تخریب بدل از جریمه صادر کنه

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.