وکیل عدلیه / ویدیوها / آیا اعمال ماده ۷۹ قانون دیوان عدالت اداری فقط برای یک‌ مرتبه امکان پذیر است؟

آیا اعمال ماده ۷۹ قانون دیوان عدالت اداری فقط برای یک‌ مرتبه امکان پذیر است؟


سید حمیدرضا موسوی
1400/06/13
0 دیدگاه

آیا اعمال ماده ۷۹ قانون دیوان عدالت اداری فقط برای یک‌مرتبه امکان پذیر است؟

 

ماده ۷۹ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری

«در صورتی که رئیس قوه قضائیه یا رئیس دیوان رای قطعی شعب دیوان را خلاف بیّن شرع یا قانون تشخیص دهند، رئیس دیوان فقط برای یک بار با ذکر دلیل پرونده را برای #رسیدگی_ماهوی و صدور رای به شعبه هم‌عرض ارجاع می‌نماید. رای صادر شده قطعی است.
تبصره ـ چنانچه رای قطعی موضوع این ماده از شعبه بدوی صادر شده باشد، در این ‌ صورت پرونده برای صدور رای به شعبه تجدیدنظر ارجاع می‌گردد.»

چند نکته دراین‌ خصوص حائز اهمیت می باشد که در ویدیو بدان اشاره شده است.

 


نوشته های مرتبط

نظرات کاربران


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *