سنوات کار

سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما

آیا به کارگران با سابقه کمتر از یک سال هم سنوات پایان سال تعلق می گیرد؟

 

 

درخواست افراز املاک مشاعی و قدرالسهم شهرداری

سلام ممنون از سایت پر محتواتون

ما یک زمین حدود ۱۳۰۰ متری داریم که بصورت مشاعی با عموم شریکیم یعنی پدرم و عموم مالک کل زمین هستند، ما درخواست افراز کردیم ولی شهرداری میگه باید مطابق ماده ۱۰۱ قدرالسهم شهرداری از زمین بدیم ، این حرف درسته ؟

اعتبار برگ قطعی مالیات

سلام خسته نباشین  در مواردی که علی رغم اعتراض مودی در موعد مقرر قانونی نسبت به برگ تشخیص یا مطالبه مالیات و یا آرای هیات های حل اختلاف مالیاتی و همچنین ابلاغ قانونی برگ تشخیص یا مطالبه مالیات ، نسبت به صدور برگ مالیات قطعی اقدام شود، آیا برگ قطعی صادر شده معتبر می باشد یا خیر ؟

اجاره عرصه

سلام سوالی از خدمتتون داشتم

منظور از تبصره 7 ماده 53 قانون مالیات های مستقیم چیست؟

توقیف اموال بابت بدهی مالیاتی

سلام وقت شما بخیر خسته نباشید

چه اموالی بابت بدهی مالیاتی، بازداشت (توقیف) نمی شوند؟

الزام شهرداری به صدور پروانه ساختمانی در املاک واقع در طرح‌های عمومی برمبنای تراکم مجاز

سلام اوقات بخیر

در صورتی که شخصی به دیوان عدالت اداری دادخواستی به خواسته ” الزام شهرداری به صدور پروانه ساختمانی ” تقدیم نماید و متعاقب آن دیوان حکم به ورود شکایت و الزام شهرداری به صدور پروانه ساختمانی مطابق کاربری طرح تفصیلی قبل تصویب طرح صادر نماید و ۱۰ سال هم از اجرای طرح که هیچ وقت اجرا نشده است گذشته باشد در مرحله تجدید نظر رای بدوی تایید و ابرام گردد و پلاک همجوار مطابق با طرح تفصیلی مجوز دو طبقه و پیلوت داشته باشد اما شهرداری به دلیل طرح شکایت توسط خواهان در دستور نقشه با یک طبقه و پیلوت موافقت کند و با مراجعه به شهرداری عملا نتیجه ای حاصل نشود چه راه حلی پیشنهاد می کنید؟

مالیات ابرازی (مبلغی مالیاتی که خود در اظهارنامه اعلام داشته اید) مالیات قطعی بوده

سلام یک سوال داشتم ممنون میشم پاسخ بدید
امسال اظهارنامه دادم و در اظهارنامه خودم اعلام کردم

حاضرم ۵ میلیون مالیات پرداخت کنم اخیرا اداره مالیات یک برگ قطعی مالیات صادر کرده و به آن ۵ میلیون تومن جریمه در نظر گرفته آیا این اقدامشون‌ درسته؟

تکلیف دارندگان چند دستگاه کارتخوان

مدرود و عرض تبریک عید باستانی

من قبلاً یک دستگاه کارتخوان به سازمان امور مالیاتی معرفی کردم

آیا برای دریافت دستگاه کارتخوان جدید، نیاز به وجود پرونده مالیاتی متناظر با آن می باشد؟

معافیت مالیات بر اجاره املاک مسکونی که بصورت اداری یا تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد

سلام و عرض احترام و تبریک عید نوروز خدمت شما

آیا《واحدهای مسکونی》که مورد استفاده تجاری یا اداری است مشمول معافیت مالیاتی تا ١٥٠ متر مساحت در تهران و ۲۰۰ متر مساحت در سایر نقاط ( موضوع تبصره ۱۱ ماده ۵۳ ق.م.م ) می‌باشد؟

جابه جایی دستگاه کارت‌خوان

سلام وقت شما بخیر  خسته نباشید

در صورت جابجایی محل فعالیت، تکلیف دستگاه های کارتخوان مودی چه خواهد شد؟

مالیات بر اجاره اشخاص مقیم خارج از کشور

سلام و درود وقت شما بخیر

️اگر شخص حقیقی ایرانی مقیم خارج از کشور باشد و صرفا در ایران درآمد اجاره کسب کند، مشمول معافیت ماده ۵۷ قانون مالیاتهای مستقیم خواهد بود ؟

جریمه عدم تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارث

سلام خدمت جنابعالی

جریمه عدم تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارث موضوع ماده ۲۶ ق.م.م برای متوفیانی که تاریخ فوت آنها از ۱/ ۱/ ۱۳۹۵ و به بعد می باشد چه مقدار است ؟

 

 

انقضای مهلت قانونی و عدم اعتراض مودی به رای هیات حل اختلاف بدوی مالیاتی

سلام عرض خسته نباشید

چنانچه رای هیات بدوی به مودی ابلاغ و مودی به آن معترض ولی در فرصت بیست روزه به آن اعتراض ننمود و فرصت طرح پرونده در هیات تجدید نظر را از دست داد اکنون راهکار قانونی چیست؟

تاثیر طرح در قیمت املاک واقع در طرح‌های عمرانی

سلام خسته نباشید

پدرم زمینی را خریداری کرده است. شهرداری آن را بعد از بیش از ۲۰ سال به عنوان کوچه تصرف کرده و استفاده میکند. حال از شهرداری بابت قیمت روز ملک و اجرت المثل ایام تصرف در دادگاه عمومی شکایت کردیم و به کارشناس ارجاع شده و کارشناس بیان می دارد قیمت گذاری براساس عدم تاثیر طرح در ملک محاسبه میشود که با این اوصاف ملک ارزشی ندارد درصورتی که اطراف زمین همه خانه ساخته شده است آیا حرف کارشناس صحیح است و چه راهکاری دارد؟

دریافت توأمان جریمه و عوارض ساختمانی

سلام وقت شما بخیر

آیا شهرداری علاوه بر دریافت جریمه کمیسیون، حق اخذ عوارض ساخت را نیز دارد و اگر دارد با چه عنوانی؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

عدم رعایت طرح تعریض

سلام خسته نباشید

در خصوص تعرض به معبر و عدم رعایت طرح تعریض رأی به صدور قلع بنا صادر گردیده است، آیا این رأی مطابق قانون است؟

ملاک جریمه ارزش معاملاتی سال وقوع تخلف

سلام وقت شما بخیر و خسته نباشید
در خصوص نحوه محاسبه جریمه ماده صد با توجه به سال ساخت سوالی داشتم.
شهرداری در سال گذشته تعرفه جرائم را بسیار بالا با هدف جلوگیری از ساخت وساز تصویب کرده بطوریکه تعرفه جریمه عوارض تصویب شده را مردم قادر به پرداخت نبودند و شهرداری می بایست مجددا پرونده را برای رای تخریب به کمیسیون ارجاع می داد که این امر نیز با توجه به وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم تبعات اجتماعی را بدنبال داشت.
امسال تعرفه جرائم بصورت منطقی تصویب شده، دفتر فنی شهرداری در گزارش فنی سال ساخت را ۹۸ اعلام می کند اما ساختمان هنوز در سال ۹۹ تکمیل نشده است راهکار برای دریافت جریمه با نرخ منطقی سال۹۹ چیست؟

صلاحیت کمیسیون ماده ۱۰۰

سلام عرض ادب خدمت شما و خسته نباشید

ممنون از سایت خوبتون ، سوالی از شما دارم ممنون میشوم پاسخ بدهید

آیا کمیسیون ماده ۱۰۰ صلاحیت رسیدگی به تخلفات ساختمانی واقع در شهرک های صنعتی را دارد ؟؟

ارائه خدمات عمومی (آب، برق و گاز) به ساختمان های بدون پروانه

سلام خسته نباشید

نحوه ارائه خدمات عمومی (نظیر آب، گاز، برق و …) به ساخت و سازهای غیر مجاز در حاشیه شهرها و حریم شهرها که در کمیسیون ماده ۱۰۰ حکم به قلع و قمع آنان صادر شده است، به چه صورت است؟

ابطال طرح تفصیلی به لحاظ عدم لحاظ حق مکتسب

سلام وقت بخیر میخواستم سوالی از خدمتتون بپرسم

زمین اینجانب در طرح هادی شهرداری دارای کاربری مسکونی بوده و طرح تفصیلی کاربری آن بدون رضایت بنده آموزشی شده است. با توجه به مشکلات شخصی از طریق قانون تسهیل سند وکالتی را قطعی بنام خودم زدم که در سند هیچ تعهدی در خصوص قانون منع فروش از بنده گرفته نشده است. الان که برای تغییر کاربری اقدام نمودم کمیسیون ماده ۵ ملک فوق را مشمول قانون منع فروش دانسته و از طرح در کمیسیون جلوگیری نموده و پرونده مرا به شهرداری عودت داده است. آیا ملک بنده مشمول قانون منع فروش می گردد؟

تقاضای پرداخت عوارض تغییر کاربری در زمان تمدید پروانه قانونی نیست

سلام و عرض خسته نباشید
برای قطعه زمینی به مساحت تقریبی ۵۰۰ متر مربع در سال ۷۲ پروانه احداث بنا صادر شده است. فی الحال جهت تمدید (تجدید یا هر عنوان دیگر) به شهرداری درخواست داده ایم، شهرداری عنوان می کند در زمان صدور پروانه این زمین در کاربری خدماتی بوده و پروانه بدون اخذ هزینه تغییر کاربری صادر شده و باید هزینه تغییر کاربری به نرخ روز پرداخت شود!
به نظر شما این تقاضای شهرداری منطبق بر قانون است؟

شهرداری قبل از تصویب کمیسیون ماده ۵ حق اخذ عوارض ندارد

سلام وقت شما بخیر

وقتی برای تغییر کاربری یا افزایش تراکم جهت طرح در کمیسیون ماده ٥ به شهرداری مراجعه میكنیم، درخواست مبلغی پول يا شراکت میكنند، درصورتی که چندین رای دیوان دیدم که این مبالغ غیرقانونی هست، و پس از صدور رای ماده ٥، شهرداری نباید پولی بگیرد، درست است؟

الزام شهرداری به ارسال پرونده به کمیسیون

سلام خدمت جنابعالی

تلاش من جهت ارسال پرونده به کمسیون ماده 77 به منظور اعتراض به عوارض به جایی نمیرسد قابلیت طرح دعوای در دیوان را دارد؟

امکان اعتراض به رای هیات بدوی حل اختلاف مالیاتی در دیوان عدالت اداری

سلام و عرض خسته نباشید

چنانچه رای هیات بدوی به مودی ابلاغ و مودی به آن معترض ولی در فرصت بیست روزه به ان اعتراض ننمود و فرصت طرح پرونده در هیات تجدید نظر را از دست داد اکنون راهکار قانونی چیست؟

امکان اجرای رأى تخریب توسط شهرداری حتی با فرض شکایت در دیوان عدالت اداری

سلام وقت بخیر  در صورت صدور رأی قطعی کمیسیون ماده صد شهرداری مبنی بر تخریب، آیا شهرداری می تواند به تشخیص خود (به عنوان مثال به گذر تجاوز گردیده باشد) قبل از انقضاء مهلت سه ماهه اعتراض در دیوان عدالت اداری، اقدام به تخریب نماید؟

با تشکر

عدم ارائه سند مالکیت مانع اتخاذ تصمیم در کمیسیون ماده ۱۰۰ نمی‌باشد

ضمن سلام و احترام  سوالی به شرح زیر مطرح است ممنون میشوم پاسخ دهید

بسیاری از تخلفات ساختمان در شهرستان ها بر روی املاک فاقد سند مالکیت شکل می گیرد که قولنامه عادی دارد و مالک مشخص نیست و مامورین اجرائیات، فرد حاضر در محل را به عنوان مالک قید می کنند. در این موارد تکلیف چیست؟

صلاحیت کمیسیون ماده ۱۰۰ در رسیدگی به تخلف املاک فاقد سند رسمی

سلام وقت بخیر خسته نباشید سوالی از حضور جنابعالی داشتم

چنانچه شهرداری از ساخت و ساز یک ملک جلوگیری نماید و مالک جهت ارائه مدارک مالکیت به شهرداری مراجعه نکند، تکلیف چیست؟

ممنون از شما

مرجع صالح رسیدگی به مطالبه وجه در طرح های عمومی و عمرانی

با عرض سلام و ممنون بابت پاسخگویی ، ما ملکی داریم در میدان محمدیه تهران ( اعدام سابق ) که در طرح شهرداری منطقه ۱۲ تهران قرار گرفته است ، شهرداری به ما میگه ما به جای ملکتون بهتون پول میدیم ولی چند وقته که پول نداده و همچنین قیمت خیلی پایین گفته ، حالا سوالم اینه ما میتونیم از شهرداری شکایت کنیم که پول ملک بده ؟ کدوم دادگاه باید بریم ؟ ممنون

صدور یک رای برای مالکین متعدد واحدهای یک مجتمع

سلام وقت شما بخیر ما مالک رسمی یک مغازه در یک پاساژ هستیم ، پرونده پاساژ رفت کمیسیون ماده ۱۰۰ اما فقط دوتا از مغازه دارها به کمیسیون دعوت شدن و به ‌پروزندشون رسیدگی شد اما رای به تخریب کل پاساژ و مغازه ها دادن، آیا این رای صحیح و قانونیه؟

نوعیت باغ و اراضی زراعی مربوط به عرصه است نه اعیان

سلام و احترام ملکی در حریم شهر قرار دارد. چند سال گذشته بابت ۱۲۵ مترمربع بنای غیرمجاز در کمیسیون ماده صد مطرح می گردد و کمیسیون با تاییدیه جهاد کشاورزی رأی ابقا صادر می کند. الان مالک مجددا اقدام به احداث بنای غیر مجاز در طبقه اول می کند بدون اینکه سطح اشغال را افزایش بدهد، یعنی به عبارتی تغییر کاربری اتفاق نمیفتد. با توجه به اینکه هیچ بنایی در همکف احداث نشده، آیا باز هم کمیسیون ماده صد برای رای دادن نیاز به تاییدیه جهاد دارد؟

ضمانت اجرای عدم پرداخت مالیات قطعی

درود بر شما

اگر مودی مالیات قطعی شده خود را نپردازد حکم قانونی آن چیست ؟

ضرورت ذینفع بودن شاکی در شکایت موردی در دیوان عدالت اداری

سلام عرض ادب بنده مدیرعامل یک شرکت هستم
در پرونده ای که به رای هیات حل اختلاف مالیاتی بود به دیوان عدالت اداری شکایت کردم اما دیوان گفت شاکی باید شرکت باشه نه من مدیرعامل و شکایت من و رد کرد آیا این رای درسته ؟ ممنون از پاسخ گویی شما

اقدام به دیوار کشی تغییر کاربری نیست

سلام خسته نباشید ممنون از سایت خوبتون ، سوالی دارم ممنون میشم پاسخ بدید ما یک زمین کشاورزی داریم اطراف دماوند ( خارج از محدوده شهر )، چند‌وقت پیش اقدام به دیوار کشی کردیم ، ماموران جهاد کشاورزی اومدن و دیوار و خراب کردند آیا دیوارکشی از موارد تغییر کاربری غیر مجاز است؟

موارد مجاز تغییر کاربری اراضی کشاورزی

سلام وقتتون بخیر. سوال من اینه که تغییر کاربری اراضی کشاورزی و باغ ها، در چه مواردی مجاز است؟

با توجه به قوانین مختلفی که در این زمینه وجود داره و نکات حقوقی مطرح شده در این خصوص، بنده دچار مشکل در تشخیص موارد مجاز تغییر کاربری برای اراضی هستم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

مصادیق تغییر کاربری غیر مجاز

چه اقداماتی تغییر کاربری غیر مجاز محسوب می‌شود؟

اعاده دادرسی از آرای کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری

آیا امکان اعاده دادرسی از آرای کمیسیون ماده صد وجود دارد و آیا در صلاحیت دیوان عدالت اداری هست؟

تقاضای تغییر کاربری واقع در روستا دارای طرح هادی باید به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی داده شود.

در صورت اتمام طرح هادی و قرار گرفتن زمین در کاربری اداری و عدم اجرای آن با توجه به اینکه بنیاد و دهیاری نهاد عمومی غیردولتی هستند اقامه دعوا درخواست صدور مجوز ساخت و ساز باید در دیوان صورت پذیرد؟ آیا در این خصوص می توان به قانون تعیین وضعیت املاک در طرح های دولتی استناد کرد؟

تراکنش های بانکی

سلام برای واریز هزینه دادرسی باید از چه کارتخوانی استفاده کرد. اگه با کارتخوان اصلیمون باشه که باید مالیات بدیم اگه یکی دیگه هم بگیری و اداره مالیات داشته باشه خب باز فکر میکنه اینم درآمد وکیله!

تغییر خواسته

سلام و عرض ادب

جناب موسوی سوالی داشتم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

باید دادخواست اعتراض به رای بیمه ثبت کنم و مدارک و مستندات بسیار زیاده حدود 300 صفحه یا بیشتر آیا باید تماما ضمن دادخواست ضمیمه بشن یا امکانش هست بعدا ارائه بدم؟

و حتی پرونده اصلی در بیمه چند زونکن است

پرونده دیوان عدالت اداری نداشتم لطف میکنید راهنمایی بفرمایید

ممنونم از راهنمایی حضرتعالی