وکیل عدلیه / تعزیرات / نحوه شکایت از مغازه دار

نحوه شکایت از مغازه دار


فرناز محمدیان
1401/01/20
2 دیدگاه

ممکنه برای شما یا اطرافیانتان پیش آمده باشد که از کالا یا خدمتی استفاده ‌کرده‌ باشید، اما متضرر شده‌ یا آسیب دیده‌ باشید و از پرداخت انجام شده ناراضی باشید.
شهروندان می توانند درصورتی که با گران فروشی از سوی مغازه دار مواجه شوند، از عملکرد وی شکایت کنند. این طرح شکایت از چند طریق امکان پذیر است که در ادامه این مقاله یعنی ” نحوه شکایت از مغازه دار ” به آن اشاره شده است.

 

سامانه ثبت شکایات مردمی

ثبت شکایت از طریق این سامانه به جهت سهولت در دسترسی بسیار رایج است. این سامانه وابسته به سازمان حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان است.

علی رغم وجود این سامانه، برخی از شهروندان ترجیح می دهند به صورت حضوری اقدام و موضوع را از مرجع ذیصلاح پیگیری کنند.

طرح شکایت به صنف

در این حالت شخص می تواند با مراجعه به اتحادیه صنف مربوط به همان کسب و کار و ارائه مدارک و مستندات لازم به آنجا، شکایت خود را از طریق همان اتحادیه پیگیری کند. یکی از مدارک و مستندات لازم در این خصوص می تواند رسید یا فاکتور خرید، فیش واریزی و… باشد.

پس از طرح شکایت، بازرسی همان صنف ظرف مدت زمان 10 روز از تاریخ ثبت شکایت، موضوع را توسط کارشناسان مربوطه پیگیری می کند. در صورتی که بازرسی صنف مغازه دار را به عنوان متخلف شناسایی کند، میزان تخلف وی را نیز تعیین می کند.

پس از تعیین میزان تخلف، مغازه دار متخلف مکلف است علاوه بر بازگرداندن مبلغ مورد نظر به شهروند شاکی، رضایت وی را جلب کند تا مشکل برطرف گردد. در غیر این صورت صنف مربوطه موظف است مراتب را جهت پیگیری به مراجع بالاتر ارجاع دهد.

نحوه شکایت از مغازه دار به سازمان تعزیرات حکومتی

درصورتی که شکایت از مغازه دار از طریق اتحادیه صنف به نتیجه نرسد، پرونده پس از 10 روز کاری، به سازمان تعزیرات حکومتی ارجاع خواهد شد.

نحوه رسیدگی به پرونده در سازمان تعزیرات حکومتی نیز به این ترتیب است که پس از دریافت شکایت توسط این سازمان، ابتدا سازمان به بررسی صلاحیت یا عدم صلاحیت خود در رسیدگی به پرونده می پردازد و در صورت تایید صلاحیت، یک نسخه از گزارش را به سازمان نظارت و بازرسی ارجاع می دهد. سازمان نظارت و بازرسی نیز حداکثر ظرف مدت زمان 15 روز نتیجه کارشناسی شده خود را به شعبه مربوطه ارسال می کند.

درصورتی که نظر این سازمان، احراز وقوع تخلف باشد، متهم برای توضیحات بیشتر احضار می شود. درنهایت پس از حضور متهم و ارائه مدارک و مستندات لازم توسط وی، حکم نهایی صادر خواهد شد. لازم به ذکر است در صورتی که متهم در جلسه حاضر نشود، حکم به صورت غیابی صادر می شود و متهم می تواند تقاضای واخواهی مطرح کند.

نکته: درصورتی که متهم در جلسه دادگاه شعبه مربوطه حاضر نشود، حق تجدید نظر خواهی نخواهد داشت.

 

سخن پایانی نحوه شکایت از مغازه دار

پیچیدگی های این نوع شکایت و نحوه رسیدگی به پرونده، ایجاب می کند، با وکلای متخصص این حوزه مشورت‌های لازم صورت گیرد.
گروه وکیل عدلیه با بهترین وکلا و کارشناسان متخصص، آماده پاسخگویی به سوالات و درخواست کمک به شما عزیزان می باشد.
همچنین سوالات خود را می توانید در بخش دیدگاه که در پایین این مقاله آمده است مطرح نمایید تا به آنها رسیدگی و پاسخ خدمتتان ارسال گردد.

 

 

 


نوشته های مرتبط

نظرات کاربران


2 پاسخ
  1. مهدیس سیفی
    مهدیس سیفی گفته:

    چرا سه مستاجر در منطقه ی ارباب جمشید میتوانن به راحتی یک مالک مغازه رو پس بزنند در ضلع غربی این خیابون سه تا کنار هم قرار دارن

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.