وکیل عدلیه / ویدیوها / دارندگان کارت بازرگانی

دارندگان کارت بازرگانی


سید حمیدرضا موسوی
1400/05/19
2 دیدگاه

یکسری مشاغل صرف نظر از حجم فعالیت، در زمره گروه اول طبقه بندی مشاغل قرار می گیرند. دارندگان کارت بازرگانی نیز در این دسته قرار دارند.
به عبارت بهتر صرف داشتن کارت بازرگانی –اعم از اینکه فعالیت یا واردات و صادراتی با آن صورت نگیرد- باعث می شود شخص در زمره گروه اول طبقه بندی مشاغل قرار گیرد و تکالیف سنگین مالیاتی بر وی تحمیل شود؛ برای مثال شخص باید دفاتر را پلمب، مدارک و مستندات را نگهداری و اظهارنامه عملکرد را ارسال کند.

داشتن کارت بازرگانی سبب خواهد شد مسئولیت شخص افزایش یابد و با او همچون اشخاص حقوقی برخورد شود.

✔  دارندگان کارت بازرگانی

 

برای آشنایی درباره این موضوع و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید این  ویدئو  را مشاهده نمائید.

 


نوشته های مرتبط

نظرات کاربران


2 پاسخ
 1. فرهاد جلالی مقدم
  فرهاد جلالی مقدم گفته:

  سلام

  ویدیو شما رو دیدم حقیقتش یکم ترسیدم اخه من کارت بازرگانی دارم و بعضا به رفقام اجاره میدم که جنس بیارن الان من مرتکب فرار مالیاتی شدم و مجازات میشم ؟

  پاسخ
  • حمیدرضا موسوی
   حمیدرضا موسوی گفته:

   سلام دوست عزیز
   اولا بنظر بنده اینکارو نکنین به دلایل مختلف از جمله مسائل مالیاتی دچار مشکل میشید اما در خصوص خود سوال باید بگم نه بند ۷ ماده ۲۷۴ قانون مالیات‌های مستقیم ناظر به استفاده کننده از کارت بازرگانی غیر یعنی اون دوستی که شما بهش کارت اجاره دادید درصورتی که از این کارت به خاطر و منظور فرار مالیاتی استفاده کنه متهم میشه به جرم مالیاتی که در دادگاه‌های کیفری مورد تعقیب و رسیدگی قرار میگیره . ولی شما هم کارت بازرگانی اجاره نده مثل مسواک وسیله شخصیه 😊😀🌹

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.